Srebro ze względu na swoją bardzo dobrą przewodność elektryczną wykorzystywane jest również w przemyśle elektrycznym i elektronicznym, w stykach elektrycznych a spoiwa lutownicze ze srebrem wykorzystuje się do pokrywania ścieżek na płytkach drukowanych.

Ze względu na swoje właściwości antybakteryjne i bakteriobójcze wykorzystywane jest również w medycynie.

Znajduje zastosowanie w przemyśle fotograficznym a nawet do produkcji instrumentów muzycznych.

 

Cena srebra

 

Obecnie ze względu na dość przystępne ceny, srebro jest chętnie używane do lokowania kapitału w postaci srebra inwestycyjnego i lokacyjnego. Dużą popularnością cieszą się monety srebrne o wadze 1 uncji oraz sztabki srebra. 

W ostatniej dekadzie cena srebra w skupie oraz na giełdach światowych podlegała dużym wahaniom. Swoje maksimum cenowe srebro odnotowało w kwietniu 2011 roku dochodząc prawie do 50 USD/uncję. Od tego czasu jego cena systematycznie malała i w chwili obecnej oscyluje w granicach 14-16 USD/uncję. Dlatego też obecnie skup srebra jest opłacalny jeżeli zakładamy minimum kilkuletni horyzont inwestycyjny.

Do potentatów na rynku srebra możemy zaliczyć kilka krajów: Meksyk, Peru, Chiny, Polska. Warto tutaj wspomnieć, że w 2015 roku największym producentem srebra na świecie została polska KGHM Miedź z 1256 tonami srebra.

 

 

Skup srebra

 

Firma Femoni od lat zajmuje się skupem srebra złomowego najczęściej w postaci styków srebrnych w całości lub odpalonych. Skupujemy również złom srebra w postaci zniszczonych wyrobów jubilerskich o różnych próbach.

Ponadto pozyskujemy srebro w postaci:

  • srebro czyste min. 99% Ag,

  • luty srebrne LS15,

  • luty srebrne LS25,

  • luty srebrne LS45,

  • srebrne płytki, blaszki, druty.

Jeśli posiadacie Państwo złomy zawierające srebro i nie wiecie co z nimi zrobić zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu wyceny. Obecnie cena srebra w skupie jest uzależniona od aktualnych notowań tego metalu szlachetnego na LME oraz od notowań USD/PLN.

Srebro - symbol Ag (łac. argentum).

Jest srebrzystobiałym metalem charakteryzującym się bardzo dobrą przewodnością elektryczną i termiczną. Jest również kowalne, ciągliwe ma lśniący połysk i daje się łatwo polerować.

Było znane już w starożytności, wykorzystywane do produkcji biżuterii, naczyń a także monet srebrnych takich jak: talary.

Obecnie srebro wykorzystywane jest głównie w jubilerstwie do produkcji łańcuszków, pierścionków czy kolczyków. Dlatego skup srebra prowadzony jest również przez jubilerów.

Ponieważ czyste srebro jest zbyt miękkie dlatego w jubilerstwie wykorzystuje się jego stopy o różnych próbach. Wyróżniamy następujące próby srebra:

  • 958 (britannia silver) zawiera 95,8% srebra i 4,2% miedzi,

  • 925 (sterling silver - srebro wysokiej próby) zawiera 92,5% srebra oraz 7,5% miedzi,

  • 875 zawiera 87,5% czystego srebra,

  • 830 zawiera 83% czystego srebra,

  • 800 zawiera 80% czystego srebra.

Skup złomu srebra

Złom węglików spiekanych

ZŁOM SREBRA

https://www.facebook.com/skupcyny/?modal=admin_todo_tour

FEMONI

FEMONI Patrycjusz Rygol

ul. Perla 10

41-310 Dąbrowa Górnicza

Email-FEMONI
Telefon - Femoni

skup stali szybkotnących

skup węglika spiekanego

skup stali nierdzewnej

skup metali szlachetnych

skup stopów łożyskowych

biuro@femoni.pl

+48 517 173 231

skup cyny

skup tytanu

skup srebra

skup niklu

skup wolframu

skup żelazostopów

skup metali rzadkich

skup metali kolorowych

skup stali narzędziowej

skup antymonu

stal nierdzewna  skup