Narzędzia wykonane z węglika spiekanego  mają szeroki wachlarz zastosowań,  poczynając od obróbki skrawaniem porcelany a na obróbce stali, staliwa oraz żeliwa kończąc.

 

Za prekursorów powstania narzędzi z węglika spiekanego możemy uznać dwóch niemieckich uczonych: Lohmanna i Voigtleadera, którzy na początku XX wieku opatentowali wytwarzanie węglika wolframu. W latach trzydziestych XX wieku w Niemczech zaczęto produkować płytki wieloostrzowe, które charakteryzowały się bardzo dobrymi właściwościami skrawającymi, dużą twardością i odpornością na ścieranie.

W Polsce również w okresie międzywojennym produkowano już wysokiej jakości węgliki spiekane, których wysokie właściwości skrawające były cenione nie tylko na rynku krajowym ale również za granicą. Do dnia dzisiejszego polską firmą produkującą narzędzia z węglika spiekanego jest katowicka Huta Baildon.

 

Skup węglika spiekanego

 

Skup widii jest jednym z naszych głównych obszarów działalności. Skup węglika spiekanego realizujemy nie tylko w siedzibie naszej firmy w Dąbrowie Górniczej ale także dojeżdżamy do klienta przy większej ilości złomu węglika spiekanego. Cena skupu węglika wolframu uzależniona jest od aktualnych notowań wolframu na giełdach oraz popytu na ten materiał.

 

Skupujemy każdy rodzaj złomu węglików spiekanych:

 • złom wierteł i frezów monolitycznych,
 • złom płytek wieloostrzowych i tokarskich do noży wymiennych,
 • złom w postaci wkładek do matryc i ciągadeł,
 • złom pierścieni,
 • złom w postaci płytek (do raczków, noży kombajnowych i kruszarek, koronek wiertniczych i frezowych, noży do łupiarek, dłut kamieniarskich i świdrów krzyżowych,
 • złom węglików spiekanych z lutem (wylutowane płytki, groty z górniczych głowic wiertniczych),
 • proszki i szlamy węglikowe,
 • złom węglika spiekanego z dodatkiem niklu i miedzi.

 

Interesuje Cię aktualna cena skupu węglika? Skontaktuj się z nami! Gwarantujemy atrakcyjne ceny skupu węglików i możliwość negocjacji ceny w przypadku ilości hurtowych. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie gwarantując mu najwyższy poziom obsługi.

 

Węgliki spiekane potocznie zwane również widią - z języka niemieckiego "wie diament" czyli "jak diament". Są obecnie jednym z najważniejszych materiałów narzędziowych. Wytwarzane są metodami metalurgii proszków  i stanowią kompozyt złożony z węglika wolframu połączony osnową kobaltową lub niklową, rzadziej z dodatkami innych węglików, na przykład: węglika tytanu, niobu czy tantalu.

Właściwości węglików spiekanych uzależnione są od ich składu chemicznego, wielkości ziarna proszków oraz metod ich wytwarzania. Dlatego cena węglika spiekanego jest bardzo zróżnicowana i waha się od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy złotych za sztukę.

Ze względu na swoje różnorodne właściwości wykorzystywane są w wielu gałęziach przemysłu:

 • wydobywczym,
 • chemicznym,
 • zbrojeniowym,
 • leśnym,
 • medycznym.

Skup złomu węglików

spiekanych

Skup węglika spiekanego

ZŁOM WĘGLIKÓW SPIEKANYCH

FEMONI Patrycjusz Rygol

ul. Perla 10

41-310 Dąbrowa Górnicza

Email-FEMONI
Telefon - Femoni

skup stali szybkotnących

skup węglika spiekanego

skup stali nierdzewnej

skup metali szlachetnych

skup stopów łożyskowych

biuro@femoni.pl

+48 517 173 231

skup cyny

skup tytanu

skup srebra

skup niklu

skup wolframu

skup żelazostopów

skup metali rzadkich

skup metali kolorowych

skup stali narzędziowej

skup antymonu

https://www.facebook.com/skupcyny/?modal=admin_todo_tour

FEMONI